Gå til hovedinnhold
For studenter Søk

Rektoratet 2025–2029 presenterer seg

-
Sammenstilling av portrettene til Astrid Kvalbein, Morten Qvenild og Vivianne Sydnes.

Velkommen til presentasjon av det nye rektoratet fra høsten 2025: rektor Astrid Kvalbein, prorektor og viserektor for FoU og formidling Morten Qvenild og viserektor for studier Vivianne Sydnes.

Høsten 2021 gikk Astrid Kvalbein og hennes lag inn i ledelsen av Musikkhøgskolen under mottoet «bedre sammen», sammen med prorektor Eyolf Dale, viserektor for studier Gunnar Flagstad og viserektor for FoU, Sidsel Karlsen.

Temaer

Hva har vi oppnådd på NMH i denne perioden, i tillegg til å komme ut av en pandemi og gå gjennom en tøff omstilling i 2023? Har vi tatt vare på kvaliteten(e) vår(e) og utviklet dem videre? Trives studentene, er og blir de skikkelig gode utøvere og ambassadører for musikk i samfunnet. Kan vi til sammen bli enda bedre på å vise fram hvordan MUSIKK BEVEGER – i tråd med målene i den nye strategien?

Slike temaer vil det nye rektoratet ta opp i sin presentasjon, og det vil bli tid til spørsmål fra salen.

Rett over i informasjonsmøte om strategisk pott

Umiddelbart etterpå vil det bli presentasjon av utlysingen av den strategiske potten for ansatte på Styrerommet 140.

Foto: Charlotte Wiig av Astrid Kvalbein og Vivianne Sydnes. Karina Krokaa av Morten Qvenild.

Se også informasjonssiden om valget 2025

Publisert: 27. jan. 2025 — Oppdatert: 7. feb. 2025